Gdy zdecydowałam się na zakup własnego basenu miałam pewnego rodzaju obawy. Przede wszystkim nie wiedziałam, czy będzie mnie stać na częste zmiany wody, co moim zdaniem było niezbędne w celach higienicznych, ponieważ oprócz mnie z basenu korzystała również rodzina mojej siostry (mieszkamy w domach ze wspólnym ogrodem) oraz wspólni znajomi.

Bezpieczne środki do uzdatniania wody w basenie

uzdatnianie wody w basenieMuszę przyznać, że uzdatnianie wody w basenie nie jest w moim odczuciu zbyt prostym zadaniem. Przede wszystkim basen musi być odpowiednio przygotowany, aby w środku nie rozwijały się żadne grzyby ani bakterie, czy też inne mikroorganizmy. W związku z tym zastosowanie środków chemicznych jest konieczne. Niestety, należę do osób z bardzo wrażliwą skórą, dlatego bałam się kontaktu ze środkami chemicznymi. Na szczęście okazało się, że tabletki multifunkcyjne do basenu w pełni bezpieczne. Przede wszystkim zakupiłam środki najlepszej jakości, które posiadały wszystkie stosowne atesty a ich wpływ na skórę ludzką oraz na środowisko naturalne był dokładnie sprawdzony w wyniku dokładnych badań. Muszę przyznać, że dokonałam bardzo dobrego wyboru. Przede wszystkim woda w basenie jest czysta i nie wydziela żadnego dziwnego zapachu. Dodatkowo korzystam z basenu praktycznie każdego dnia i jeszcze nie zdarzyła mi się sytuacja, kiedy w wyniku kontaktu ze specyfikiem dodanym do wody na mojej skórze pojawiłyby się jakiekolwiek zmiany.

Początkowo obawiałam się zastosowania różnego rodzaju środków chemicznych w celu uzdatnienia wody w basenie. Moje obawy były związane z reakcją skóry na chemię zawartą w specyfikach, jednak na szczęście udało mi się zakupić produkty najlepszej jakości, które można używać zupełnie bezpiecznie. Jestem bardzo zadowolona z jakości produktu.