Rowery dla pań cechują się nieco inną geometrią, niż rowery męskie. Dużo większe znaczenie ma tu profil ramy oraz jej uniwersalność. Z racji swojej budowy anatomicznej, panie mają ramy obniżone, by ułatwić im wsiadanie oraz zsiadanie z roweru. 

Uniwersalny Lea 2.0 od Krossa

kross lea 2.0Rowery damskie powinny się również cechować mniejszą wagą, bowiem mniejsza masa to znacznie większy komfort prowadzenia. Lea 2.0 waży niecałe czternaście kilogramów, co jest optymalną wartością, gdyż rower nie jest ani zbyt ciężki, ani zbyt lekki. Mamy w nim możliwość zmiany ponad dwudziestu przełożeń, co korzystnie wpływa na duże łatwiejsze pokonywanie podjazdów i przeszkód terenowych. Kross Lea 2.0 to rower rekreacyjny, jednakże z bardzo sportowym zacięciem. Dlatego można nim ruszyć w cięższe trasy i być pewnym, że sobie poradzi. O nasze bezpieczeństwo zadba markowy amortyzator, który odciąży nasze nadgarstki i ramiona, a także klasyczne hamulce V-Brake, które są niezawodne w każdych warunkach atmosferycznych i terenowych. Jeśli szukamy roweru damskiego do tysiąca pięciuset złotych, to Lea 2.0 sprawdzi się tu znakomicie i na próżno szukać lepszych ofert cenowych w tym segmencie. Kobiety, które są właścicielkami Lea „dwójki”, chwalą je za komfort, niezawodność oraz duży walor estetyczny, który w przypadku rowerów damskich, zawsze odgrywa znaczącą rolę. Rowery damskie Kross to idealna harmonii jakości i ceny, dlatego też ciężko znaleźć rywala rynkowego, który będzie w stanie przebić ofertę tej firmy.

Przedsiębiorstwo rowerowe Kross, jest obecne na polskim rynku od ponad trzydziestu lat i oprócz jednośladów, produkuje ono odzież sportową, kaski, ochraniaczy, a nawet rękawice rowerowe. To firma z doświadczeniem i renomą, która pozwoliła jej stać się liderem w branży.