Jeżeli chcemy przeprowadzić gruntowną metamorfozę naszego mieszkania i jeśli jednocześnie chcemy trochę zaoszczędzić, to możemy zastosować kilka prostych trików. Przede wszystkim na początku należy przyjrzeć się naszym wnętrzom, być może po gruntowanej analizie dojdziemy do wniosku, że wcale nie jest nam potrzebny generalny remont tylko szybkie malowanie lub tapetowanie.

Niekiedy wystarczy tylko poprzestawiać meble, a dane pomieszczenie od razu zyska nowy wymiar.

meble antyczneCiekawym rozwiązaniem jest także renowacja starych mebli. Nie zawsze musimy udawać się do salonu meblowego i zamawiać w nim nowoczesne zestawy. Niekiedy wystarczy odnowić nasze meble antyczne, naprawić ich usterki, pomalować szafki, wymienić nogi i chwyty i już meble będą wyglądać jak nowe. Jeżeli mamy chociaż trochę zdolności manualnych, to za pomocą nowoczesnych środków z pewnością sami sobie poradzimy z taką dekoracją. Jeśli jednak mamy w domu meble ludwikowskie, które są dosyć cenne, to lepszym rozwiązaniem będzie oddanie ich w ręce profesjonalistów. Firmy zajmujące się renowacją wedle naszych potrzeb mogą przemalować meble antyczne, takie jak krzesła, stoły i komody na dowolny odcień, mogą nadać im efektu starości lub wręcz przeciwnie mogą je tak zmodernizować, żeby wyglądały jak nowe. Teraz spersonalizowane komody są bardzo modne. Można je wykorzystywać do urządzania nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Dekorowanie może się odbywać na kilka sposobów. Stara szafka może być przemalowana metodą natryskową, można jej blat pomalować farbą tablicową, lub okleić jakąś modną tapetą. Wszystkie te zabiegi wymagają doświadczenia i umiejętności, dlatego też, jeżeli mebel jest dla nas wartościowy, to oddajmy go w ręce sprawdzonych fachowców.

Wpływ na wnętrze mają także okna, drzwi i podłogi. Co prawda z podłogami nie możemy zbyt wiele zadziałać, ale już dekoracje okien mogą przynieść nieoczekiwane efekty. Naprawdę niskim nakładem kosztów można zmienić firany, rolety i zasłony, a aranżacje okien od razu staną się modne i dopasowane do całego pomieszczenia.