W każdym domu musi się znaleźć miejsce na podstawowe meble. Bez względu na metraż mieszkania, musi się w nim znajdować łóżko, stół, szafa i parę półek na ubrania. Są one niezbędne do normalnego funkcjonowania.

Rodzaje stołów stojących w naszych domach

duży stółW kawalerkach jest niewiele miejsca, dlatego wszystkie meble są funkcjonalne i często posiadają możliwość składnia i rozkładania. Także stół ma taką możliwość i najczęściej znajduje się w kuchni, bo tam jest najbardziej potrzebny. Może to być blat przytwierdzony do ściany, który jedynie w razie konieczności się rozkłada i dostawia dwie nogi. Duży stół znajdzie swoje miejsce w większym mieszkaniu, w którym są przynajmniej dwa pokoje. Często taki mebel stoi w jadalni jeżeli mamy liczną rodzinę. Najczęściej spotykamy prostokątne stoły, bo są najbardziej praktyczne i pomieszczą najwięcej osób. W zależności od potrzeb, dostaniemy stoły na czterech nogach, albo jednej szerokiej biegnącej wzdłuż blatu. Przy stole możemy posadzić od sześciu do nawet dwunastu osób. Najlepsze są modele wykonane z naturalnego drewna dębowego, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością i z pewnością będzie służył naszej rodzinie przez wiele lat. W sklepach meblowych powstały także modele rozkładane dużych stołów, które na co dzień pomieszczą cztery, sześć osób, a po rozłożeniu blatu dwa razy tyle. Są one bardzo praktyczne i sprawdzą się doskonale na święta kiedy do domu zjeżdża mnóstwo gości, którzy mają gdzie  usiąść. Możemy je kupić w sklepach meblowych, albo zamówić u stolarza. 

Duże stoły są istotnym elementem w domu licznej rodziny, albo jeżeli często przyjmujemy gości. Kupując stół warto od razu pomyśleć o krzesłach do niego, aby tworzyły jednolitą całość ze stołem. Może on stać w jadalni, lub w salonie.