Jako inwestor stawiający nowe osiedle mieszkaniowe, długo zastanawiałem się nad wieloma różnymi kwestiami. Zależało mi na tym, aby wszystko było idealnie dopracowane, co będzie zwracało uwagę osób, które zastanawiają się nad zakupem mieszkania. Pięknie wykonane osiedle zachęci ich do tego, aby wykupić mieszkanie w moim bloku.

Zamówienie poliwęglanowych ekranów

poliwęglan komorowy 10mmJako że osiedle miało znajdować się niedaleko ruchliwej ulicy, zdecydowałem się na zamówienie ekranów akustycznych, dzięki którym mniej hałasów będzie docierać na osiedle.Dźwięki będą bowiem zatrzymywane przez taki właśnie ekran akustyczny. Jednakże zdawałem sobie sprawę z tego, że ekrany akustyczne ze szkła często stają się ofiarami wandali, którzy po prostu je dewastują. Szkło łatwo rozbić. Szukałem więc alternatywy wobec szkła i okazało się, że najlepszym rozwiązaniem będzie postawić na poliwęglan komorowy 10mm. Poliwęglan charakteryzował się bowiem o wiele lepszą wytrzymałością niż szkło. Nawet gdyby wandal zamierzał użyć narzędzia, na przykład młotka czy rzuciłby z wielkim rozmachem kamieniem, ekran poliwęglanowy pozostałby w całości, nie byłoby widać najmniejszego uszkodzenia. To właśnie przemawiało za wykorzystaniem poliwęglanu. Sprawdziłem u producenta – takie ekrany były w podobnej cenie co ekrany szklane, dlatego zdecydowałem się je zamówić.

Producent ekranów z poliwęglanu obiecał dostarczyć zamówienie w czasie 4 dni roboczych, dlatego oczekiwałem z niecierpliwością na przesyłkę. Gdy przyszły – oczywiście sam sprawdziłem ich wytrzymałość i trochę się na nich wyżyłem. Bez obaw – faktycznie nic się nie stało, poliwęglan ten był niebywale trwały! Osiedle stoi już pięć lat, a ekranów nie musiałem ani razu wymieniać – są one w stanie idealnym, jak bezpośrednio po montażu. To niebywałe.