Byłem odpowiedzialny za wszystkie działania biznesowe w wypożyczalni, w której się zatrudniłem, a moim pierwszym zadaniem, które zlecił mój szef było ustalenie poziomu cen oraz rozeznanie się na rynku pośród konkurencji, która również działa w tej branży. Wiadomo, wypożyczalnie samochodów cieszą się dużą popularnością z tego względu, że dają niesamowity komfort dla kierowcy.

Praca w dużej wypożyczalni

dobra wypożyczalnia samochodów osobowych w Trójmieście

Dlatego miałem co robić i wyszukałem dosłownie kilkadziesiąt wypożyczalni znajdujących się w moim mieście i postanowiłem każdą odwiedzić i sprawdzić, co ciekawego mają w swojej ofercie. Moim zadaniem było również porównanie warunków cenowych, dlatego też bardzo przyłożyłem się do tego zadania i przeanalizowałem każdy punkt. Dobra wypożyczalnia samochodów osobowych w Trójmieście taka, jak nasza musi codziennie zmagać się z działaniami konkurencji oraz walczyć o nowego klienta, a także o to, żeby utrzymać już klienta, który jest stale zainteresowany naszą ofertą. Nieraz zdarzało się tak, że przychodzili do nas klienci z konkurencji mówiąc, że słyszeli o o wiele bardziej atrakcyjnych warunkach, jednakże taka sama sytuacja może działać na odwrót i klienci mogą odchodzić od naszej wypożyczalni kierując się tam, gdzie będą o wiele lepiej obsłużeni, czy także znajdą korzystniejsze ceny. Musiałem także zadbać o odpowiedni wystrój wnętrza naszej wypożyczalni samochodów i zatrudnić specjalną ekipę, która doprowadzała by wszystkie pojazdy do porządku tak, aby prezentowały się na parkingu jak najlepiej.

Człowiek kupuje oczami, to jest potwierdzone przez naukowców, dlatego postanowiłem bardzo przyłożyć się także do kwestii czystości zarówno wewnątrz samochodu, jak i na zewnątrz, co jak dla mnie jest sprawą priorytetową. Analizując działania konkurencji widziałem również, że nie do końca przykładają wagę do wyglądu samochodów i tym właśnie zamierzaliśmy przyciągnąć nowych klientów do naszej firmy.