Uczestnicząc w pogrzebie wymagane jest nie tylko właściwe zachowanie. W takich okolicznościach oczekuje się również stosownego stroju, a także ogólnie przyjętego upamiętnienia zmarłej osoby. Najczęściej odbywa się to za pomocą kompozycji z kwiatów.

Odpowiedni wieniec na pogrzeb

wieńce i wiązanki pogrzeboweZazwyczaj informacja o pogrzebie jest nagła, dlatego wszystkim, którzy chcą w nim uczestniczyć, zależy na szybkości w uzyskaniu potrzebnych dekoracji, zniczy czy kwiatów. Odpowiednie wieńce i wiązanki pogrzebowe są przyjęte powszechnie za właściwy sposób upamiętnienia chowanej osoby. Kwiaciarnie specjalizujące się w tego rodzaju kompozycjach kwiatowych posiadają nie tylko doświadczenie, znają wymagania tego typu chwil, ale i również oferują szybkie wykonanie wiązanek. Zarówno wieniec, jak i wiązanka, mogą być dodatkowo udekorowane szarfą. Zazwyczaj na szarfie znajdują się słowa wyrażające kondolencje z powodu śmierci, często z nazwiskiem. Najczęściej są one po prostu drukowane, ale niektóre kwiaciarnie oferują również szarfy z napisami wykonanymi ręcznie. Kwiaty bez problemu mogą zostać doręczone pod wskazany adres, ale też i do kościoła czy na cmentarz. Zamówić taki wieniec można również telefonicznie czy za pomocą strony internetowej lub e-maila, więc jeśli nie mamy zbyt wiele czasu przed uroczystością pogrzebową, zaoszczędzi to nam wizyty bezpośrednio w kwiaciarni stacjonarnej. Doświadczeni floryści z pewnością zaproponują nam najlepszą, już gotową, kompozycję albo pomogą wybrać odpowiednie kwiaty czy kolory.

Odpowiednia wiązanka czy wieniec kwiatowy są jednym z najlepszych sposobów na podkreślenie naszej pamięci o zmarłym. Stosowna jest również szarfa, wpleciona odpowiednio w kompozycję kwiatów, na której możemy zawrzeć słowa wyrażające nasz żal i smutek z powodu śmierci.