Czy import pojazdu ze Stanów Zjednoczonych jest opłacalny? Jest wiele państw, z których sprowadza się samochody do Polski. Stany Zjednoczone są dość daleko, jednak importowanie się opłaca. Opłacalność spowodowana jest tym, że pojazdy transportowane są drogą morską, czyli podczas jednej trasy możliwe jest załadowanie wielu sztuk. Dzięki temu cena transportu znacznie spada.

Opłacalność importu samochodów

import samochodu z usaImportowanie pojazdów to biznes bardzo opłacalny, szczególnie jeśli chodzi o samochody luksusowe. Wiele osób zamawia konkretny pojazd od producenta, a następnie opłaca jego transport do kraju. Są to pojazdy produkowane na zamówienie, których cena liczona jest w setkach tysięcy. Dlatego import samochodu z USA jest tak opłacalny dla osób, które zawodowo zajmują się tym. Samochody importowane są głównie z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, gdyż jest to miejsce, w którym działa bardzo wielu producentów. Import jest opłacalny nawet jeśli analizujemy samochody o niższej wartości. Niektórzy ludzie z średniej klasy chcą mieć typowy, amerykański samochód. Szczególnie samochody z przyczepką są bardzo mile widziane, szczególnie u rolników, którzy nieraz muszą coś przewieźć w krótkim czasie. Opłacalność importu jest duża, dlatego rośnie ilość importerów. To normalne zachowanie rynkowe, które możemy obserwować. Coraz więcej amerykańskich marek pojawia się na naszych drogach publicznych.

Jak widzisz, opłacalnością cieszą się zarówno samochody luksusowe, jak i te dla klasy średniej. Wiadomo, że te pojazdy są charakterystyczne. Europejscy producenci wykonują zupełnie inne pojazdy, niż amerykańscy. Ludzie chcą mieć oryginalne pojazdy, które swoim stylem nawiązują do filmów amerykańskich. Samochody są specyficzne, ale bardzo przyjemne do jazdy.