Moda kieruje się trendami. Tendencje w tym, co na siebie włożyć określają najlepsi projektanci z całego świata. Ludzie uważnie śledzą przebieg pokazów modowych, aby szyć do swoich sklepów odzież, która sprzeda się właśnie ze względu na wyznaczone kierunki. Tym samym pojawia się co jakiś czas zmiana w kolekcjach w każdych sklepikach, które chcą zdobyć kolejnych klientów. 

Sukienka z szarfą w pasie dla “papryki”

klasyczne sukienki z szarfąPomimo panujących tendencji w modzie, każda z nas wybierając strój do pracy, na imprezę czy na spacer, powinna uważać, aby dobrać go do swojej figury. W ten sposób unikniemy wpadek i zawsze będziemy wyglądały doskonale. Klasyczne sukienki z szarfą są popularne i dobre na każdą okazje. To, co taka kreacja wypukli, a co zakryje, zależy w dużej mierze od nas samych. Sposób na określenie, jaką mamy sylwetkę jest wiele, ale najczęściej porównujemy ją do warzyw i owoców. W ten sposób łatwiej wyobrazić sobie kształt. Sukienka z szarfą czy paskiem jest idealna dla osoby z figurą w kształcie papryki. Należy ją podkreślić, wybierając stroje dziewczęce, aby nie nadać im masywności. Sukienka z odcięciem pokreśli naszą zaletę, czyli talię. Możemy również wybrać strój z wysokim stanem, aby uzyskać podobny efekt. Kreacja taka nie powinna zwracać uwagi na nasze ramiona. Dlatego taka sukienka z szarfą może mieć długie rękawy. Odradza się stosowania kreacji z bufiastymi rękawkami lub cienkimi ramiączkami. Dla podkreślenia talii sukienka powinna mieć dekolt w kształcie “V”, co dodatkowo pokreśli talię i wyeksponuje piersi.

Każda z nas powinna szukać w modowych trendach strojów idealnych dla swojej sylwetki, aby podkreślić swoje walory. Wspomniana klasyczna sukienka z szarfą, czyli odcięciem pod biustem albo wcięciem w talii, zarysuje nasze zalety i odwróci uwagę od mankamentów naszego ciała. Szukajmy właśnie takich strojów, aby zawsze wyglądać idealnie.