W dzisiejszych czasach – jeśli chodzi o rolę konsumenta – możemy mieć prawie wszystko. Jedynym ograniczeniem najczęściej bywają pieniądze. Wszelkie produkty występują w ofertach wielu producentów, w różnych kolorystykach i wersjach. Możemy wybierać to, co dla nas najlepsze. Czyli, na przykład co?

Co można przechowywać w metalowych pudełkach?

metalowe pudełkaJedną z ostatnich tendencji ludzkich – na szczęście bardzo dobrą – jest powolne odchodzenie od plastiku. Nauczyliśmy się, że plastik to szkodliwy materiał i znów do łask wracają opakowania szklane i metalowe. Szkło niestety ma ograniczone zastosowanie z powodu swojej kruchości, ale metalowe pudełka prawie ograniczeń nie mają. Stają się znów coraz bardziej popularne. Widzimy w nich kawę, herbatę, przetrzymujemy w nich zioła, ciastka czy cukierki – jak za dawnych lat. Wtedy wszyscy wiedzieli, że metalowe pudełka są wytrzymałe, zaciemniają wnętrze, utrzymują zapachy i świeżość. Podobno plastik miał to zastąpić. Dziś wybór metalowych pudełek jest tak duży, że absolutnie nie stanowi żadnego ograniczenia. Pudełka metalowe są kwadratowe, okrągłe, mogą być lunch boxami lub pudełkami wysokimi na kawę czy herbatę. Te również mogą być okrągłe lub mieć kwadrat w podstawie. Mogą być klasyczne srebrne i eleganckie lub pstrokate i kolorowe z nadrukami. W pudełka na święta możemy włożyć moc słodyczy i czekoladę ofiarować również w metalowym opakowaniu. Wystarczy wiedzieć, że są one przeznaczone do kontaktu z żywnością.

Niektórych opakowań nie zastąpimy niczym innym. Kawa będzie się prezentować ładnie w szkle, ale nie powinna być nasłoneczniana. Plastikowi, można zarzucić wiele szkodliwości. Papier nie jest wytrzymały, ani odporny na wilgoć, a drewno jest ciężkie, drogie i wymaga pielęgnacji. Oczywiście, nawet metal będzie miał swoje ograniczenia.