Inseminacja, najprościej mówiąc, jest to metoda leczenia niepłodności. Polega to na umiejscowieniu plemników w macicy. Mówiąc prościej inseminacja pomaga parom na zajście w ciąże. Jeśli partner ma kłopoty z nasieniem, wtedy inseminacja jest drogą ratunku. 

Jak przeprowadza się inseminację?

inseminacja poznańKiedy w nasieniu partnera stwierdzi się minimum milion plemników w mililitrze, które są prawidłowe, wtedy inseminacja może się udać. Jeśli natomiast partner nie będzie posiadał minimum milion prawidłowych komórek, zabieg inseminacji nie uda się. Cały zabieg inseminacji jest bardzo krótki. Jeśli kobiecie zbliża się okres dni płodnych obserwuje się cykl poprzez badanie usg, następnie wziernikiem otwiera się pochwę, wkłada się cewnik i poprzez niego dostarczane jest odpowiednio przygotowane nasienie, do jamy macicy. Następnie obserwujemy przez najbliższy czas czy doszło do zapłodnienia. Taki zabieg jak inseminacja poznań dokonuje się w państwowych jak i w prywatnych przychodniach. Nie jest to zapłodnienie in vitro. Jest to jedynie w jakimś stopniu pomoc dla osób, które są płodne ale kobieta ma problem z zajściem w ciąże. Może to być powodem stresu lub nieprawidłowości w plemnikach. Tak więc lekarze doprowadzają wszystkie plemniki do odpowiedniego stanu. Następnie drogą płciową doprowadzają owe plemniki do macicy kobiety. Nie jest to zabieg bolesny ani długi. Można go również powtarzać, ponieważ nie zawsze uda się za pierwszym razem zajść w ciąże.

Zabieg inseminacji pomaga wszystkim parom w kłopotach z zajściem w ciąże. Im dłużej to nie wychodzi tym mniejsza jest nadzieja, że uda się mieć dziecko własnymi siłami. Taki zabieg pomaga zajść w ciąże zdrowym osobom, które są płodne ale w wyniku pewnych nieprawidłowości po prostu nie mogą mieć dziecka.