Miesiąc temu razem z moim mężem wybraliśmy się na do innego miasta. Uznaliśmy, że dużo lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie auta (nie mamy swojego). Tłuczenie się tyle godzin środkami publicznego transportu, nie były do końca ciekawą perspektywą. Dostaliśmy to, czego szukaliśmy.

Jak wynająć firmowy samochód?

wynajem samochodów osobowychZnaleźliśmy firmę z dobrą ofertą wypożyczenia pojazdu i pojechaliśmy zobaczyć model i zrealizować wszystkie formalności. Okazało się, że wynajem samochodów osobowych nie jest wcale takie trudne, ani drogie. Mogliśmy sobie spokojnie na to pozwolić. Kiedy przyjechaliśmy do firmy musieliśmy pokazać dokumenty. Wcześniej, przed przyjazdem zarezerwowaliśmy termin, żeby mieć pewność, że firma wypożyczy nam właśnie ten konkretny model, który wybraliśmy. Musieliśmy pokazać prawo jazdy, oczywiście dowody osobiste. Na szczęście była to firma dla, której nie było różnicy ile czasu mamy prawo jazdy. Nie obchodził ich też specjalnie nasz wiek. W gruncie rzeczy chodziło o to, żebyśmy byli pełnoletnimi osobami. Wpłaciliśmy wymaganą kaucję. Po oddaniu auta, odzyskaliśmy ją.  Warto jeszcze dodać, że istnieje taka możliwość, aby ustalić odbiór i oddanie auta. Właściciel firmy, może nam zaoferować tak zwane “podstawienie auta” w określone wcześniej miejsce. Na przykład pod hotel. Polskie firmy oferują czasem możliwość wypożyczenia samochodu nawet poza granicę naszego kraju. W większości przypadków będzie się to wiązało z dodatkowymi opłatami, ale jednakże taka szansa istnieje.

Taka forma jest wyjątkowo wygodną opcją dla osób, które nie posiadają swojego auta i nie zamierzają w najbliższym czasie go kupować, a muszą koniecznie z niego skorzystać. Kolejnym plusem takie wynajmu jest to, że można czasem wypożyczyć w bonusie fotelik samochodowy dla dziecka. Mamy takie dodatkowe udogodnienie. Idealne kiedy mamy dziecko. Polecam każdemu taką opcję.