W sklepach medycznych znajdziemy szeroką ofertę artykułów rehabilitacyjnych i ortopedycznych. Znajdują one zastosowanie przy procesie rehabilitacji po kontuzjach i operacjach, a także w przypadku wielu schorzeń wywołanych czynnikami środowiskowymi i aktywnym życiem. Dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju poduszki ortopedyczne oraz kliny.

Akcesoria ortopedyczne stosowane podczas snu

klin ortopedyczny do spaniaStosowane są w celu odciążenia kręgosłupa i kończyn górnych i dolnych, zwłaszcza w przypadku osób borykających się z dolegliwościami bólowymi i chorobami cywilizacyjnymi. Bardzo często stosowane są przez osoby cierpiące na bóle kręgosłupa i choroby kończyn. Profesjonalny klin ortopedyczny do spania likwiduje napięcie i podnosi komfort snu. Stosowany może być w przypadku wielu dolegliwości bólowych związanych z chorobami zwyrodnieniami stawów kończyn i kręgosłupa, chorób naczyniowych oraz po urazach i operacjach. Kliny najczęściej wykonane są z wysokogatunkowych materiałów posiadających wszelkie atesty i certyfikaty. Mogą być wykonane z termoelastycznych pianek, specjalnych tworzyw sztucznych oraz innych materiałów wykazujących dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. Poduszki i kliny dostosowują się do anatomicznych kształtów ciała niwelując ból i nadmierne napięcie.Mogą być stosowane po urazach i operacjach ortopedycznych, w przypadku żylaków kończyn dolnych, a także obrzękach i bólach nóg oraz kręgosłupa. Poduszka w kształcie klina daje idealne podparcie zmęczonym i obolałym nogom, podpiera i wspomaga kręgosłup, dając odprężenie i relaks.

Dzięki zastosowaniu termoelastycznych materiałów pianki idealnie dopasowują się do anatomicznych kształtów ciała, dając natychmiastowe odprężenie i stabilizację. Bardzo często kliny ortopedyczne stosowane podczas snu wpływają na jego komfort i efektywność, a jednocześnie pomagają odciążyć zmęczone i schorowane stawy oraz kościec.