Potrzebując konkretnych materiałów reklamowych, przeważnie od razu zastanawiamy się, ile to wszystko będzie kosztować. Nie ma co ukrywać, dziś koszt ma bardzo duże znaczenie. Takie chociażby naklejki, to świetny produkt, który można wykorzystać w bardzo szerokim zakresie, zależnie od tego co będzie na nich widniało.

Ile kosztują materiały reklamowe?

IntroligatorniaTak czy inaczej koszt hurtowej ilości naklejek w konkretnym formacie waha się w przedziale od stu do kilkuset złotych, troszkę taniej jest w takim mieście jak Łódź. Cena zależna jest przede wszystkim od ilości, a także od konkretnych parametrów wydruku. Czy ma to być druk cyfrowy, czy może gorszej jakości drukowany słabszymi drukarkami. Wszystko to ustala się na samym początku, jeszcze przed rozpoczęciem współpracy i przed ostatecznym złożeniem zamówienia. Inne materiały reklamowe jak na przykład wizytówki, są już zdecydowanie tańsze. Ale nie brakuje też droższych materiałów, typu plakaty, teczki ofertowe, czy na przykład jakieś kalendarze. Wszystko to kosztuje zdecydowanie więcej, tym bardziej, że ilość jest niezmieniona. Takich materiałów nie można wydrukować kilka sztuk, a trzeba minimum 100 czy 200. Poza tym drukarnia działa też jak introligatornia łódź, więc klienci mogą dodatkowo skorzystać z opcji oprawienia wydrukowanych materiałów. Cena wówczas zależna jest od jakości czy rodzaju oprawy.

Dlatego w sumie ciężko jest podać szczegółowy cennik, bo chcąc to uczynić należałoby zajrzeć do jednej z drukarni i skopiować uwzględnione ceny. Ale tak naprawdę i to by niewiele pomogło, bo przecież każda drukarnia oferuje inny cennik.