Pochodzę z licznej rodziny. Wychowałem się na wsi, ponieważ moi rodzice prowadzili rodzinne gospodarstwo. Zajmowali się głównie hodowlą bydła i uprawą jęczmienia. On w naszych okolicach był najbardziej dochodową i opłacalną rośliną ze względu na rodzaj gleby.

Przyczepa rolnicza jako pomysł na prezent 

Przyczepy rolnicze tandemJej składniki nie były odpowiednie dla innych upraw dlatego mieszkańcy zazwyczaj stawiali na sam jęczmień. Ostatnio zbliżała się trzydziesta rocznica ślubu rodziców. Oni cały czas ciężko pracowali. Część z mojego rodzeństwa rozproszyła się po kraju i opuściła rodzinną miejscowość. Jednak teraz wszyscy mieliśmy stawić się na gościnie. W konspiracji myśleliśmy nad prezentem z okazji rocznicy. To było trudne zadanie, ponieważ nikt nie miał odpowiedniego pomysłu. Jednak pewnego dnia podczas rozmowy telefonicznej z ojcem dowiedziałem się, że zepsuła im się przyczepa. Mieli tylko dwie i coraz ciężej było im pracować. Wtedy uznałem, że jako prezent kupimy nową. Pozostałe rodzeństwo na początku podchodziło co do tego sceptycznie. Jednak po głębszych namysłach każdy uznał, że lepiej kupić coś praktycznego. Chcieliśmy uniknąć rzeczy, która będzie stała w koncie. Ja od tamtej pory oglądałem przyczepy rolnicze tandem. One miały odpowiednią cenę i były bardzo popularne. Ich producent dawał gwarancję jakości. W razie problemu z przyczepą była po prostu naprawiana za darmo przez specjalny serwis. Zdecydowaliśmy się na jedną przyczepę tandem. Wyglądała solidnie i mieliśmy nadzieję, że spodoba się rodzicom.

Ostatecznie okazało się, że nasz prezent był strzałem w dziesiątkę. Zbliżał się czas żniw i taka przyczepa miała bardzo ułatwić pracę na gospodarstwie. Była przecież o wiele lepsza od drugiej. Ojciec był bardzo zadowolony z tego pomysłu. On również uwielbiał praktyczne rzeczy.