Kiedy dostałam niespodziewaną premię w pracy postanowiłam, że w końcu kupię sobie nowe łóżko. Mimo, że jestem już dorosła cały czas spałam na łóżku, które służyło mi jeszcze od czasów gimnazjum. W końcu nadeszła pora by to zmienić. Stwierdziłam, że najpierw wybiorę fajny materac.

Nie byłam pewna jakiej wielkości materac wybrać

materac 120x180W sklepie, który odwiedziłam było bardzo dużo materaców – szczególnie pojedynczych. Początkowo planowałam kupić małe łóżko i materac o szerokości 90 centymetrów. Ale ostatecznie zdecydowałam się na materac 120×180 i zaczęłam poszukiwania łóżka o takich właśnie wymiarach. Stwierdziłam, że lepiej postawić na trochę większe łóżko jeżeli w końcu mam okazję do jego wymiany. Moim zdaniem już wystarczająco długo męczyłam się na niezbyt wygodnym drewnianym łóżku, które było bardzo wąskie. Nie mam dużego pokoju ale łóżko z materacem o szerokości 120 centymetrów wygląda w moim pokoju dobrze i jest idealne. Ani nie za duże, ani za małe. Wybrałam łóżko w białym kolorze tak by pasowało do innych mebli w pokoju i nie było żadnego problemu jeżeli w przyszłości zdecydowałabym się np. na malowanie ścian. Wybrałam materac piankowy, ponieważ materace tego typu są dość tanie a bardzo wygodne. Zastanawiałam się nad materacem miękkim albo średnio-twardym ale kiedy wybierałam materace w sklepie to jednak wygodniej leżało mi się na tym miękkim. Wiem, że twardsze materace są lepsze dla ludzkiego organizmu ale stwierdziłam, że wolę kupić coś na czym o wiele wygodniej mi się leży przez co będzie mi się też wygodnie spało.

Moje nowe łóżko jest po prostu wspaniałe. Dzięki materacowi śpi mi się niesamowicie wygodnie, a moje nowe łóżko w pokoju wygląda super. Materac jest bardzo miękki, więc jak tylko kładę się do łóżka to od razu zasypiam. Jest mi zawsze tak bardzo wygodnie.