Bardzo często słyszę od swojej rodziny lub znajomych o ich problemach związanych z bólami pleców. Niestety dotyczy to pewnie bardzo wielu z nas. Codziennie nasz kręgosłup jest narażany na wiele nienaturalnych pozycji, przez co każdego z nas może dotyczyć problem dyskomfortu związanego z plecami. Jest wiele sposobów, które pomogą nam się z nim rozprawić.

Mata do masażu wybawiła mnie od bólu

maty do masażu kręgosłupaJuż od dziecka było wiadomo, że mam wadę postawy, jak praktycznie większość moich rówieśników. Od małego ciężki plecak, niewygodne krzesła, później uczelnia i praca po 8 godzin dziennie zaczęły dawać negatywne znaki. Siedzenie w nienaturalnych pozycjach lub po kilka godzin w tym samym miejscu zaczęły się odbijać na zdrowiu mojego kręgosłupa. Długo nie mogłam się porządnie wyspać ze względu na ostry ból. Mama poleciła mi bym przejrzała w Internecie maty do masażu kręgosłupa. Początkowo sceptycznie byłam nastawiona do tej propozycji, jednak po pewnym czasie okazało się, że to jest to dość popularne w przeciwdziałaniu bólowi kręgosłupa. Kiedy już otrzymałam swoją matę i zaczęłam ją użytkować, poczułam dużą ulgę w bólu. Jak się później dowiedziałam wielu moich znajomych zna i użytkuje maty do masażu kręgosłupa. Zdecydowanie czuć różnicę, gdy ta mata wymasuje nasze zmęczone całodziennym siedzeniem plecy. Gdyby każdy miał maty do masażu kręgosłupa w pracy moglibyśmy uniknąć wielu schorzeń dotyczących kręgosłupa. Warto poszukać rozwiązań, które zminimalizowałyby dokuczliwe bóle pleców, które często są skutkiem ubocznym naszych nienaturalnych pozycji podczas siedzenia.

Dobrze jest przeciwdziałać wszelkim schorzeniom jak tylko możemy, lub starajmy się leczyć je jak najwcześniej. Niby błahe bóle kręgosłupa, jednak należy spojrzeć na nie jak na problem, który trzeba rozwiązać jak najprędzej by być sprawnym przez długie lata i cieszyć się życiem zupełnie nie martwiąc się o ból kręgosłupa.