Niejedna kobieta wie o tym, jak wiele czasu trzeba poświęcić, by wykonać idealny makijaż przed wyjściem do pracy, na imprezę czy po prostu na zakupy. Nawet wykonanie prostego codziennego makijażu zajmuje niektórym paniom sporo czasu. Czy można w jakikolwiek sposób skrócić ten czas?

Metoda piórkowa do wykonania makijażu permanentnego

makijaż permanentny w BiałymstokuJak najbardziej jest to możliwe, jeśli tylko zdecydujemy się na makijaż permanentny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to makijaż, który pozostaje na twarzy na stałe. W tym przypadku na stałe nie oznacza na zawsze, ale na kilka lat. Wszystko zależy od tego, jak dużo barwnika użyto do wykonania makijażu permanentnego. Standardowo w salonach kosmetycznych wykonuje się makijaże permanentne brwi czy ust. Największą popularnością cieszą się właśnie brwi. Niektórzy porównują wykonywanie makijażu permanentnego do tatuażu, ale to nie jest to samo. Taki makijaż permanentny w Białymstoku nie zostaje na skórze na zawsze, dlatego że barwnik nie jest wprowadzany tak głęboko w skórę jak w przypadku tatuażu. Tutaj barwnik dostaje się wyłącznie do głębszych warstw naskórka. Wiadomo zaś, że naskórek zewnętrzną warstwą skóry, która ulega złuszczaniu i regeneracji. W końcu więc dojdzie do złuszczenia komórek naskórka zawierających barwnik i wtedy konieczne będzie powtórzenie makijażu permanentnego. Jest kilka metod wykonywania takiego makijażu. Najczęściej wykonuje się microblading czyli makijaż metodą piórkową. Wykorzystuje się specjalne piórko do wprowadzenia barwnika w naskórek.

Barwnikiem rysuje się ułożenie włosków brwi w sposób jak najbardziej naturalny. Trudno odróżnić makijaż permanentny od zwykłego makijażu. Stosując makijaż permanentny, nie trzeba tracić każdego dnia kilkunastu czy kilkudziesięciu minut na wykonanie profesjonalnego makijażu przed wyjściem z domu.