Do całkiem niedawna jeszcze, polskie wino kojarzyło nam się głównie z tanimi trunkami alkoholowymi niezbyt pozytywnej opinii. Tymczasem coraz bardziej stają się popularne polskie winnice produkujące coraz to lepsze i ciekawsze wina, które w dodatku są bardzo zdrowe!

Wspaniała tradycja polskich czerwonych win

polskie czerwone winoW przeciągu ostatniej dekady w naszym kraju powstało bardzo wiele winnic. Obecnie jest ich już ponad kilkaset, a w tym kilkadziesiąt naprawdę dużych winnic. Polskie winnice produkują różne wina, jednak najbardziej popularne są czerwone. Każde polskie czerwone wino zawiera swój własny oryginalny i unikatowy zapach, sam, a także barwę i świetlistość. Wina te z roku na rok stają się coraz to popularniejsze i zyskują coraz większe grono swoich zwolenników. To idealny dowód na to, że Polska wciąż rozwija się w najróżniejszych kierunkach. Nic dziwnego, bowiem nasz kraj ma wielowiekową tradycję winiarską, a pierwsze wzmianki o niej pochodzą już z XII wieku. Najpopularniejsze winnice w Polsce znajdowały się przez wieki w okolicach Zielonej Góry, jednak obecnie równie ogromną popularnością cieszą się winnice na wschodzie i południu Polski. Zanim zdecydujemy się jednak na zakup polskiego wina pamiętajmy, iż najlepszym wyborem jest kupowanie win bezpośrednio od ich producentów. Dzięki temu zyskujemy możliwość nie tylko na degustację przed dokonaniem zakupu, ale również na poznanie okolicy. Możemy przyjrzeć się glebie, nasłonecznieniu, czy też ukształtowaniu terenu. Warto zatem odwiedzić winiarnie w różnych zakątkach naszego kraju, jak Mierzęcin, Zabór, Nowa Sól, Mirków, czy chociażby Przysieki. To tylko kilka z bardzo licznych winiarni w naszej pięknej Polsce.

Nie od dziś wiadomo, że czerwone wino jest bardzo zdrowe, ponieważ pomaga ono zwalczać wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się naszych komórek, a także chroni nas ono przed miażdżycą, czy zawałem serca. Wobec tego tym bardziej cieszy informacja, iż w naszym kraju produkowane są coraz to lepszej jakości wspaniałe czerwone i zdrowe wina!