Kilka lat temu szukałem pracy. Z wykształcenia byłem spawaczem i często szkoliłem inne osoby. Lubiłem swoje obowiązki, ponieważ poświęciłem w przeszłości wiele czasu na udoskonalanie własnych technik. Jednak moje życie potoczyło się w taki sposób, że najlepsza ofertę pracy otrzymałem za granicą.

Wybierałem tanie busy jako środek transportu

busy z koszalina do niemiecByły to Niemcy, a konkretnie wielkie miasto Hamburg, które rozwijało się pod względem przemysłowym. Szukano specjalistów znających język niemiecki. Ja go doskonale potrafiłem, ponieważ moja babcia była niemką i w domu często porozumiewano się w tym języku. Przyznam, że w dorosłym życiu znajomość języka obcego wiele mi ułatwiła. Niestety praca związana z częstymi wyjazdami miała swoje minusy. Był okres w którym chciałem jeździć do rodziny. Wtedy potrzebowałem terminowego oraz nie drogiego transportu. Najlepsze okazały się busy z koszalina do niemiec, które były na naszym rynku od pewnego czasu. Wiele osób z nich korzystało, ponieważ ruszały cyklicznie i można było spokojnie dostosować czas urlopu wiedząc, że będzie jakiś transport. Gdy zarabiałem aby utrzymać swoją rodzinę lot samolotem był zbyt drogi. Budy były o wiele tańszym rozwiązaniem i postanowiłem własnie z nich korzystać. Dzięki temu sporo zaoszczędziłem. Tak przetrwałem około dwóch lat. Mogłem spokojnie być w rodzinnej miejscowości podczas świąt, urodzin dzieci i innych ważnych dla nas wydarzeń. Potem podjęliśmy decyzję o wyjeździe na teren Hamburga.

Uznałem, że skoro dobrze zarabiam to rodzina powinna być razem. Oczywiście to był trudny moment ale szło się przyzwyczaić do nowego życia. Zawsze w razie szybkiej potrzeby były sprawne busy, które pomagały w transporcie każdemu kto był w takiej potrzebie. Życie za granicą jest czasami bardzo trudne dlatego warto mieć jakieś możliwości.