Obuwie w góry musi stabilizować Twoją stopę, abyś był bezpieczny na przykład podczas chodzenia po śliskich powierzchniach. Jednak producenci rozumieją, że w czasie letnich miesięcy trudno jest założyć na siebie pełne obuwie górskie. Dlatego produkują modele, które nieco odsłaniają stopę. Chodzi o stworzenie dodatkowej wentylacji. Do buta wpada dużo powietrza, dlatego stopa nie przegrzewa się.

Górskie obuwie letnie

wygodne obuwie w góry na latoButy, które zabierzesz w lecie w góry mają zwiększoną ilość kanalików wentylacyjnych. Wygodne obuwie w góry na lato całkowicie wchłania powietrze. Producent w dalszym ciągu stawia na wysokie obuwie, powyżej poziomu kostki. Jednak na przodzie buta znajduje się siateczka. Zapewniam Cię, że odczujesz każdy podmuch wiatru na swojej stopie i to dość przyjemnie. W niektórych butach są nawet wycięcia, które odsłaniają całe palce. Często nie stosuje się sznurówek. Nie ma sensu mocno sznurować butów, a rozwiązane bardzo przeszkadzają i nie są bezpieczne. Do buta wstawia się dwie rzepy lub zaczepy, podobne do tych, które są w łyżworolkach. Można delikatnie je zaczepić i cały czas czuć swobodę. Jeśli całkowicie z nich zrezygnujesz, nie potkniesz się o nie. Tył buta jednak nie posiada dodatkowej wentylacji, ponieważ liczy się stabilizacja stopy i stawu. Myślę, że nie będziesz z tego tytułu czuł za wysokiej temperatury wewnątrz buta.

Najprościej będzie jeżeli zdecydujesz się na dany model obuwia po obejrzeniu jego testu. Wiele osób chodzących po górach testuje swoje obuwie i o nim opowiada. Buty są bardzo ważne dla każdego, kto ma doświadczenie w górskich wędrówkach. Również należę do tych osób, dlatego zawsze muszę się zastanowić przed dokonaniem zakupu. Ten krótki opis ma ułatwić Ci podejmowanie decyzji. Liczy się wygoda i bezpieczeństwo.