Jeżeli chcesz aby Twoja kuchnia była nie tylko funkcjonalna ale także wytrzymała warto poświęcić trochę więcej czasu na wybór materiałów. Blaty kuchenne to miejsce, które można nazwać stacją roboczą codziennych dni. To tu odkładamy brudne naczynia, przygotowujemy posiłki, kładziemy gorące garnki. Blat musi więc być nie tylko odporny na wysokie temperatury, ale także wytrzymały i łatwy do sprzątnięcia.

Sprawdziliśmy jakie blaty są teraz modne i najczęściej wybierane.

blatyWarszawa jako stolica nowych trendów wskazuje na coraz większą popularność droższych materiałów takich jak unikatowe drewno czy granit. Są one odporne i dość łatwe w utrzymaniu. Jeżeli chodzi o blaty łazienkowe to tu z najdroższych rozwiązań króluje marmur, który jednocześnie kiepsko spisuje się w kuchni. Do jego utrzymania potrzebne są specjalne środki. Płytki ceramiczne oraz blaty w płyty także są często wybierane jako materiał na blaty. Zwłaszcza te ostatnie są stosunkowo nie drogie, a możliwość wyboru wśród setek wzorów i kolorów zaskoczy nie jednego. Kiedy jakiś materiał zachwyci nas swoim wyglądem warto najpierw poczytać i porównać opinie właśnie na jego temat. Często to co piękne nie do końca może odpowiadać naszym potrzebom. Można zasięgnąć opinii fachowca, znajomych czy przeglądnąć fora internetowe.

Na pewno każdy znajdzie coś, co będzie dla niego odpowiednie i będzie służyć mu przez lata. Czasem także warto wybrać trochę droższe rozwiązanie niż początkowo zakładaliśmy, to przecież inwestycja na lata, a także coś co wpłynie nie tylko na wygląd naszego mieszkania, ale także na wygodę pracy w nim podczas codziennych obowiązków.