Chyba każdy słyszał o roztoczach. To takie małe paskudy, które czają się w naszych łóżkach. Można by nakręcić o nich jakiś niezły horror, gdyby nagrać je w przybliżeniu. Dla człowieka są one niewidoczne, jednak to nie znaczy, że ich nie ma. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo mogą komplikować nam życie i powodować różne schorzenia.

Pokrowce przeciw roztoczom do materaca

pokrowiec antyroztoczowy na materac dla alergikówRoztocza gromadzą się latami. Uwielbiają obumarły naskórek człowieka i robią sobie z niego ucztę. Nie można ich zobaczyć bez mikroskopów, jednak szkody od nich zaznane są widoczne. Człowiek, może dostać alergii, jeżeli wcześniej nawet nie miał z nimi żadnych problemów. Alergia na roztocza może powodować zapalenie spojówek, egzemę, katar sienny oraz nawet astmę (!). Warto zaopatrzyć się w pokrowiec antyroztoczowy na materac dla alergików, ponieważ tylko w ten sposób można odizolować się od roztoczy nocą. Taki pokrowiec jest barierą między człowiekiem a roztoczami. Nie przedostanie się przez niego żaden szkodliwy pasożyt. Pokrowiec jest wykonany ze specjalnego materiału. Nie może być to plastik, ponieważ plastik powoduje tworzenie się wilgoci, co jest pożywką dla roztoczy. Dlatego, gdy wybieramy odpowiedni pokrowiec warto się tym sugerować. Na roztocza najbardziej narażone są nasze dzieci, które nie mają jeszcze wytworzonej odpowiedniej bariery ochronnej. Dlatego w ich przypadku, takie pokrowce powinny być nieodzownym wyposażeniem pościeli. Powinniśmy też często zmieniać pościel i wystawiać ją na działanie promieni słonecznych.

Pokrowce dla alergików na pewno są bardzo pomocne w walce z roztoczami. Jednak nie zrobią za nas wszystkiego. Musimy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej czystości w domu i trzepaniu dywanów. Roztoczom trzeba powiedzieć stanowcze nie.