Truskawki z ogródka babci, jabłka prosto z sadu czy nienawożona marchewka to dziś już rzadkość. Mają do tego dostęp ci, którzy sami uprawiają ogródki lub mają znajomego i zaufanego rolnika. Dodatkowo tempo życia często przymusza nas do korzystania z fast foodów czy półproduktów, które niewiele mają składników odżywczych, natomiast mnóstwo tłuszczu i konserwantów.

Menu od poleconego dietetyka przez internet

polecany dietetyk przez internetTaki sposób jedzenia wielu rozsądnym podsuwa na myśl pomysły o zdrowym odżywianiu. Szukamy ekologicznych produktów z krótkim składem. Poza tym wspieramy się poradami specjalistów ds. żywienia. Zawód dietetyka jest dziś mocno rozpowszechniony i taka konsultacja nie jest już żadnym tabu. Mamy oczywiście mnóstwo ułatwień. Jednym z nich jest porada internetowa. Na forach polecany dietetyk przez internet jest na wagę złota. Warto skorzystać z osoby, z którą ktoś już współpracował. Przez Internet trudniej jest nam bowiem ocenić specjalistę. Nie widzimy jego mimiki czy sprzętu, z jakiego korzysta. Kiedy już jednak znajdziemy tego właściwego dla nas specjalistę, współpraca internetowa może być bardzo owocna. Przy dobrym wywiadzie dietetyk jest nam nawet w stanie ułożyć indywidualną dietę. Poza tym może udzielić wszelkich porad co do zasad zdrowego odżywiania, żywienia w jednostce chorobowej czy zmiany nawyków żywieniowych. Należy zawsze udzielać prawdziwych informacji na swój temat, ponieważ wiek, waga czy wyniki badań mogą mieć kluczowe znaczenie w prawidłowym dobraniu jakości i ilości posiłków.

Dietetyka jest profesją, która pozwala nam na zaczerpnięcie porady internetowej beż żadnego ryzyka. O ile lekarz nie jest w stanie ocenić stanu pacjenta bez bezpośredniego badania, o tyle na podstawie wywiadu i wyników badań można dobrać trafną dietę. Można też być w stałym kontakcie podczas jej stosowania, aby dopytywać o szczegóły frapujące w praktyce.