Z sąsiadem miałem dobre relacje i zawsze się rozumieliśmy. On często mi pomagał w remoncie, ponieważ posiadał spore doświadczenie i był w tym świetny. Ostatnio postanowił się zabrać za naprawy u siebie w mieszkaniu i całkiem nieźle mu to szło.

Sąsiad potrzebował uszczelniającej taśmy dwustronnej 

uszczelniająca taśma butylowa dwustronnaPewnego dnia jak już siedziałem po obiedzie przed telewizorem to zapukał do moich drzwi sąsiad. Potrzebna była mu pilnie uszczelniająca taśma butylowa dwustronna a sklepy o tej porze były dawno zamknięte. Przypomniałem sobie, że kiedyś kupowałem taką taśmę jak uszczelniałem okna i postanowiłem jej poszukać. Sąsiad stał w drzwiach pełen nadziei i zaprosiłem go do środka. Taśmy jednak w mieszkaniu nie miałem i jedyne miejsce, gdzie mogłem ją znaleźć to była piwnica. Poszedłem na dół i postanowiłem przeszukać kartony. Byłem pewny, że taka taśma dwustronna była w moim posiadaniu, bo całej nie zużyłem a na pewno jej nie wyrzuciłem. Po chwili udało mi się znaleźć w kartonie z innymi taśmami i dałem ją sąsiadowi. Był mi bardzo wdzięczny za pomoc, bo mógł dokończyć to co zaczął. Poszedłem z nim do jego mieszkania, aby zobaczyć co robił. Z uwagi na fakt, że taśma była wodoszczelna to sąsiad w takim właśnie celu jej potrzebował, by zabezpieczyć rury pod zlewem w szafce, ponieważ przeciekała mu woda a rury miał nowe. Przy mnie wszystko zakleił i od razu oddał mi taśmę. Obiecał się odwdzięczyć, ale ja niczego nie oczekiwałem w zamian. Byłem zadowolony, że mogłem mu pomóc, ponieważ on nie raz mi pomagał.

Sąsiad następnego dnia przyszedł do mnie i przyniósł piwa. Posiedzieliśmy trochę, bo w telewizji był akurat mecz a obaj byliśmy fanami piłki nożnej. To był przyjemny wieczór i dużo rozmawiałem z sąsiadem na różne tematy. To był dobry człowiek.