Jeśli komuś wymiana stolarki drewnianej na okna plastikowe kojarzy się z ogromnym bałaganem i kilkoma dniami prac budowlanych czy remontowych to jest w ogromnym błędzie. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Przekonać się o tym mogą jedynie Ci, którzy sobie zamówią nowe okna do domu. Ale dzisiaj wymiana okien w domu trwa jeden dzień.

Trzeba tylko poczekać na przygotowanie okien

okna szczecinW każdym domu można wymienić stolarkę okienną na nową dosłownie w jeden dzień. Nie licząc czekania na zrealizowanie zamówienia i przygotowanie okien. Te robi się na wymiar, więc najpierw trzeba zamówić kogoś do wykonania dokładnych pomiarów wnęk okiennych. Pomiarów dokonuje oczywiście pracownik firmy, w której zamawia się okna Szczecin. Dzisiaj w większości domów montuje się okna plastikowe. Przygotowuje się je w miarę łatwo, ale trzeba poczekać na zrealizowanie zamówienia. Praktycznie w każdym mieście okres oczekiwania na okna wynosi około dwóch do trzech tygodni. I to jest właściwie jedyne czekanie, na które musimy się przygotować. Potem jest już tylko montaż okien, a ten trwa dosłownie jeden dzień. Jeśli jest dobra ekipa to w ciągu jednego całego dnia jest w stanie wymienić nawet kilkanaście okiennic. Największą niespodzianką jest jednak to, że wymiana okien wykonana jest na czysto. Bo w każdej firmie można zlecić obrobienie wykończenia w okiennicach. i wtedy wnęki okienne są odpowiednio zrobione na gotowe tak, że praktycznie nie trzeba już niczego robić samemu.

Wymiana okien na plastikowe jest bardzo łatwa. Oferujące tą usługę firmy działają dzisiaj błyskawicznie. Najpierw trzeba tylko poczekać na przygotowanie okien do wymiany. Kiedy okiennice są już gotowe to wówczas firma, która je będzie montować, przystępuje do właściwego działania, czyli montażu. W jeden dzień można wstawić nowe okna w całym domu.