Firmy zajmujące się produkcją betonu i jego transportem do klienta, bardzo często do swojej oferty wprowadzają usługę ekspertyz wykonywanych na zamówienie. Dzięki temu firmy te posiadają bardziej kompleksową ofertę, na czym bardzo zależy klientom. Na rynku występuje duże zapotrzebowanie na ekspertów, którzy zajmują się przygotowywaniem opisu technicznego danych wylewek oraz ich ewentualną kontrolą jej już po zrobieniu.

Ekspertyza wykonanej wylewki

ekspertyzy wylewekW branży budowlanej najważniejsze jest posiadanie odpowiednich uprawnień. Można wyrobić sobie specjalne uprawnienia pozwalające na bycie kierownikiem budowy czy też dokonywanie odbiorów gotowych budynków. Uprawnienia należy też mieć, by móc przeprowadzać ekspertyzy wylewek. Ekspertyzy takie pożądane są przez największe grupy klientów firm produkujących beton, czyli głównie deweloperów. Deweloperzy bowiem muszą mieć pewność, że wylewka jest zrobiona w odpowiedni sposób i jest wystarczająco solidna i trwała. Potrzebują wykonania takiej ekspertyzy w bardzo krótkim czasie, każda zwłoka jest źle widziana. Zatrudnienie tego typu fachowca to koszt rzędu pięciu tysięcy złotych miesięcznie, ale zysk, jaki dzięki niemu można osiągnąć, jest nieporównywalnie większy. Fachowcy tacy znają się bardzo dobrze także na samym procesie mieszania betonu, a, co za tym idzie, już na tym etapie są w stanie wzmocnić go przez zastosowanie odpowiednich substancji chemicznych, a także cementu, piasku czy kamieni. 

Jest w Polsce kilka mieszalni betonu, które właśnie zatrudniają takiego człowieka od ekspertyz. Jest to bardzo dobry wybór z ich strony, gdyż na prawdę wielu deweloperów korzysta z ich usług. Gdy wylewka spełnia normy w zakresie jakości, twardości i trwałości, wystawiany jest jej specjalny certyfikat.