Zarówno w stolarstwie, jak i w branży stolarskiej, ważne jest korzystanie z odpowiednich urządzeń, służących obróbce drewna. Do obróbki drewna wykorzystuje się zarówno poręczne piły łańcuchowe, krajzegi, obrzynarki, jak i profesjonalne traki taśmowe. Są to urządzenia, które potrafią spiłować drewno w sposób przez nas wcześniej zaprogramowany.

Traki taśmowe i ich zastosowanie

trak taśmowy producentZarówno w zakładach stolarskich, jak i w zakładach produkujących meble lub panele, a także w mniejszych zakładach stolarskich, wykorzystuje się specjalne urządzenia taśmowe do obróbki drewna. Można na nich umieścić całe kłody drewniane, a następnie zaprogramować ich działanie tak, by urządzenie obrobiło drewno tak, jak zaprogramowaliśmy. Są to urządzenia zwane trakami taśmowymi. Dzięki wmontowanym kołom są to urządzenia mobilne, które możemy podpiąć pod inne pojazdy. Bardzo łatwo więc możemy takie urządzenie przetransportować w miejsce wycinki drzew. Na taśmie możemy umieścić nawet sporych rozmiarów konar drzewa, który potem zostaje wciągnięty przez specjalny mechanizm tnący. Na rynku są dostępne różne modele traków, o różnej mocy silnika i o różnych możliwościach obróbki. Producenci oferują traki taśmowe zarówno o dużych rozmiarach do dużych zakładów obróbki drzewnej, jak i mniejsze. Jeżeli myślimy o zakupie najlepszego urządzenia do obróbki takiego jak trak taśmowy producent, który kładzie nacisk na wielofunkcyjność traka, powinien być najlepszym wyborem. Traki taśmowe dostępne są w różnych modelach, zależnie od mocy silnika, wbudowanego wewnątrz.

Trak taśmowy to urządzenie o dużej mocy, które bardzo szybko jest w stanie obrobić drewno. Możemy to urządzenie zaprogramować tak, by efektem jego pracy była odpowiednio obrobione drzewo. Jest to urządzenie mobile, które łatwo da się przetransportować do lasu, by obróbka następowała na miejscu.