• Post Author:
  • Post Category:Usługi

Transport kołowy ma na celu podejmowanie i wykonywanie prac związanych z przewozem osób i rzeczy z miejsca na miejsce. Odbywa się to za pomocą firm transportowych zatrudniających odpowiednio przygotowanych i przeszkolonych kierowców. Aby pracować w takiej firmie muszą posiadać wymagane prawem zezwolenia, certyfikaty i uprawnienia.

Gdzie i jak rozliczyć milog?

rozliczanie milogJednym z podstawowych celów normowania prawnego czasu pracy kierowców jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa na drodze wszystkim jej użytkownikom. Wszyscy bowiem doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że długi czas prowadzenia pojazdu negatywnie wpływa na nasz refleks oraz zdolność postrzegania przestrzeni. Dlatego też tak ważną rzeczą jest relaks i wypoczynek. Jeszcze do niedawna zawód kierowcy nie należał do najlepiej płatnych i porównując wynagrodzenie z charakterem pracy i odpowiedzialnością był raczej źle opłacany. W ostatnim czasie uległo to zmianie, praca ta została doceniona. Zwłaszcza od pierwszego stycznia dwa tysiące piętnastego roku kiedy to Niemcy wprowadzili na swoim terenie ustawę o płacy minimalnej dla kierowców tak zwany milog. Dotyczy ona wszystkich rodzajów przewozów i zobowiązani są ją respektować wszyscy właściciele firm transportowych. Kierowca poruszający się na terenie Niemiec ma prawo do wynagrodzenia w wysokości osiem i pół euro brutto za godzinę pracy. Aby kierowca otrzymał należną pensję pracodawca powinien zlecić rozliczanie milog przygotowanym do tego osobom.

Zawód kierowcy wiąże się z ciągłymi wyjazdami, większość czasu spędza w trasie w domu będąc gościem. Jest to ciężka i odpowiedzialna praca. Ogranicza się nie tylko do prowadzenia samochodu ale również do nadzoru nad załadunkiem i rozładunkiem, czynnościami spedycyjnymi, formalnościami administracyjnymi, oraz wykonywaniem codziennej obsługi pojazdu.  Powinna więc być odpowiednio wynagradzana. Rozliczanie milog daję ta gwarancję.