• Post Author:
  • Post Category:Zdrowie

Problem z nietrzymaniem moczu dotyczy dużej grupy kobiet. Niestety mimo to dalej jest tematem tabu, a rozmowa o nim wywołuje wstyd oraz skrępowanie. Przyczyny popuszczania moczu są złożone, najczęściej wynikają z osłabienia mięśni powięzi i ścięgien miednicy, czasem problem wynika z zaburzeń skurczów pęcherza, co skutkuje występowaniem wzrostu ciśnienia w pęcherzu.

Różne metody skutecznego leczenia nietrzymania moczu

nietrzymanie moczu rzeszówDla wielu kobiet problem nietrzymania moczu jest niezwykle kłopotliwy, co sprawia, że wstydzą się go i unikają kontaktów z ludźmi, zamykając się w domu i rezygnując ze spotkań z przyjaciółmi. Konieczne jest leczenie tego schorzenia, by jak najszybciej pozbyć się problemu, jakim jest nietrzymanie moczu Rzeszów jest miastem, gdzie specjalistów pomagającym swoim pacjentkom nie brakuje. Warto zatem przełamać się i pokonać wstyd, by uzyskać fachową pomoc. Lekarz przeprowadza dokładną diagnostykę i dostosowuje rodzaj leczenia do postaci schorzenia. W pierwszej kolejności najczęściej kobieta poddawana jest rehabilitacji, która polega na nauczeniu jej wykonywania odpowiednich ćwiczeń mięśni gładkich. Ćwiczenia te należy powtarzać przez długi czas, by uzyskać pożądany efekt. Jeśli działania te dalej nie rozwiązują problemu konieczne może okazać się wykonanie operacji lub zabiegu. Czasem lekarz przepisuje także odpowiednie leki, które w połączeniu z rehabilitacją dają z reguły pożądane rezultaty.

Pierwsze objawy problemów z nietrzymaniem moczu mogą wystąpić już nawet u młodych kobiet. Wraz z wiekiem najczęściej problem nasila się dlatego konieczne jest zasięgnięcie pomocy lekarza, który pomoże rozwiązać ten problem. Mimo tego, że dotyczy głównie kobiet, jednak może wystąpić także u mężczyzn, którzy również powinni odwiedzić lekarza i zastosować się do jego zaleceń.