Drewno jest jednym z najłatwiejszych materiałów do obróbki. Nie mniej jednak trzeba posiadać sprzęt do pracy nad nim. Im lepszy sprzęt tym praca jest łatwiejsza i efekt prac jest lepszy. Drewno jest powszechnie wykorzystywane do tworzenia mebli, schodów i podłóg. Można je również wykorzystać do budowy całych domów. Domy drewniane stają się coraz popularniejsze.

Tarcze do cięcia typu widia 

widie do drewna

Pierwszym etapem obróbki drewna jest przycięcie go na odpowiedni wymiar w taki sposób, aby go nie obstrzępić oraz, żeby nie pojawiły się pęknięcia, które mogłyby osłabić materiał. Widie do drewna świetnie się do tego nadają. Tarcza wykonana ze wytrzymałej stali idealnie sprawdza się do cięcia drewna. Do wyboru mamy kilka średnic i grubości widii. Rodzaj tarczy, jaką powinniśmy wybrać, jest zależny od rodzaju prac, jakie będziemy wykonywać. Wiadomo, że im grubszy kawałek drewna, tym większa średnica tarczy, a im twardszy gatunek tym tarcza musi być grubsza, aby się nie pogięła przy kilku pierwszych cięciach. Do precyzyjnych prac np. przy wykonywaniu różnego rodzaju ozdób drewnianych polecane są widie o średnicy nie większej niż dziesięć centymetrów i grubości do dwóch milimetrów. W przypadku zwykłego cięcia drewna, gdzie nie potrzeba dokładności, najlepiej zastosować dużą i grubą tarczę. Widia o wymiarach dwieście na trzy milimetry idealnie się sprawdzi do tego typu rzeczy. Co prawda nie zapewni nam to dużej precyzji cięcia, ale usprawni i przyspieszy w znacznym stopniu całą pracę. Tego typu tarcze stosowane są najczęściej w piłach tarczowych do cięcia drewna na opał.

Popularność tarcz do cięcia drewna typu widia wzięła się z jej niezawodności i licznych zalet. Dostępność jest bardzo duża, możemy ją zakupić w każdym stacjonarnym sklepie budowlanym lub internetowym. Kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za jedną sztukę, waha się od trzydziestu do stu złotych, zależna jest od wielkości i surowca, z jakiego została wykonana tarcza.