Cenniki usług bywają bardzo zróżnicowane. Każdy z nas kiedyś się zastanawiał dlaczego płaci więcej za wybraną opcję, mimo iż przecież była między nimi niewielka różnica.

Strzyżenie psów to droga sprawa

strzyżenie psów krakówJednak każda usługa powinna być osobno wyceniania, tak żeby firma zarobiła, a klient nie narzekał na zbyt wysokie ceny. Omówmy zatem jak wygląda cennik jaki oferuje jak przykładowy fryzjer dla psa w Krakowie. Na pewno ceny zależą od wielkości psa. Z małym yorkiem będzie na pewno mniej roboty, niż w wielkim owczarkiem niemieckim. Jest on mniejszy, a jego sierść jest mniej gęsta niż owczarkowa, zatem strzyżenie psów kraków będzie łatwiejsze. Często nie chodzi o samo ścinanie sierści, a o jej trybowanie, czyli lekkie przycinanie. To stosuje się przede wszystkim o psów z krótką sierścią, lub mniej gęstą. Fryzjer dla psów też czasem uzależnia cenę od stopnia zaniedbania czworonoga. Jeśli jego sierść jest bardzo zabrudzona i skudlona to cena za jego pielęgnację może być wyższa od standardowej. Cennik psiego fryzjera zawiera nie tylko samo mycie i strzyżenie, ale także usługi dodatkowe, takie jak pielęgnacja paznokci czy oczu pieska. To nie są jednak wysokie ceny, więc na pewno nas na to stać. Czasami oferuje psi fryzjer nie tylko zabiegi pielęgnacyjne dla pupili ale także zabiegi lecznicze, takie jak kąpiele, mające pomóc pieskowi w rehabilitacji.

To na pewno świadczy o jego wiedzy na temat zwierzaków i o jego wielkim doświadczeniu na tym polu. Stąd właśnie pochodzą różnice cenowe w różnych salonach i w usługach.