Nie tylko ludzie „starej daty” cenią sobie kontakt osobisty. Wielu ma dosyć obok siebie ciągłych zakupów w Internecie, siedzenia przy laptopie, mediów społecznościowych w mediach. Ci sami ludzie preferują spotkania osobiste, bo nic nie zastąpi im tradycyjnego kontaktu z drugim człowiekiem. Korzystają z udogodnień, ale z umiarem.

Co świadczy o popularności kantoru?

popularny kantor walutowy w WarszawieTak samo zrobią, gdy będą mieli iść wymienić pieniądze w kantorze. Prawie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że można dziś wymienić walutę w sieci. Ale są tacy, którzy zawsze wybiorą tradycyjną metodę wymiany. Płacąc kartą, nie odczuwamy tego – zdecydowanie łatwiej pozbywamy się gotówki. Wymieniając w kantorze internetowym walutę, nie ryzykujemy tym, ale odbieramy sobie możliwość negocjacji ceny oraz wybieramy spore zagrożenie dla pieniędzy, którymi operujemy. Kontakt osobisty dla wielu ludzi jest bezcenny. Będą to nie tylko tradycjonaliści, ale również ci, którzy już kiedyś stracili pieniądze lub mają inne niemiłe wspomnienia. Poza tym, jest jeszcze kwestia doświadczenia na rynku. Jeśli znajdziemy jakiś popularny kantor walutowy w Warszawie, mamy bardzo duże prawdopodobieństwo, że stoi on tam już od lat, ma swoich klientów i jest pewny. W sieci, kantor może istnieć od wczoraj. Może być napisane zupełnie coś innego, ale nikt nam tego nie potwierdzi. Jeżeli jesteśmy mieszkańcami Warszawy, sami na pewno niejednokrotnie przechodziliśmy koło jakiegoś popularnego kantoru. Jeśli istnieje od lat, coś to oznacza.

Za tę pewność wielu jest w stanie poświęcić pół godziny czy godzinę. Nie każdy ma żyłkę hazardzisty. Z całą pewnością są ludzie, którzy nie wyjdą z domu do kantoru. Szczególnie będzie ich dużo wśród młodych. Jednak w miarę, gdy człowiek zdobywa doświadczenie życiowe, zaczyna rozpoznawać, co mu się opłaca, a co nie.