Niemal każda dziewczynka uwielbia bawić się lalkami. W sklepach można zakupić mnóstwo różnego typu lalek od klasycznych bobasów, aż po nowoczesne lalki Barbie. Jest też mnóstwo małych lalek, które szczególnie nadają się do zabawy w specjalnych domkach. Kiedy byłam mała marzyłam o własnym domku dla lalek. Teraz kupiłam taki siostrzenicy. 

Domek z drewnianymi mebelkami

drewniane mebelki dla lalekLalki towarzyszą małym dziewczynką od wieków. Zabawka ta pełni rolę pedagogiczną, gdyż przygotowuje młodą kobietę do przyszłych ról żony, matki i tak dalej. Jednymi z ulubionych lalek w dzisiejszych czasach są lalki Barbie w klasycznej wersji i różnych mniejszych wariacjach. Mam siostrzenicę w wieku czterech lat, która uwielbia bawić się lalkami. Ma całą kolekcję małych lalek, które są mniejszymi wersjami lalek Barbie.  Jej marzeniem było posiadanie dla nich drewnianego domku. Kupiłam więc jej taki domek na urodziny i sprawiłam jej tym ogromną radość. Do samego domku dołączone były urocze, drewniane mebelki dla lalek, będące wierną miniaturką mebli, które normalnie mamy w domach. Były więc tam misternie wykonane stoły, krzesełka, łóżko a nawet szafa na ubrania. Z tego, co się dowiedziałam, mebelki te robione były ręcznie. Wystrugano je z kawałków drewna i ozdobiono. Wszystkie mebelki pomalowane są na bajeczne kolory, które uwielbiają małe dziewczynki. Sam domek też jest małym dziełem sztuki. Posiada otwierane drzwiczki, schody, a nawet windę. 

Każda dziewczynka uwielbia bawić się lalkami, a największym marzeniem jest posiadanie własnego domku dla lalek. Pamiętam, że kiedy byłam dzieckiem uzbierałam sobie pieniądze na zakup domku dla lalek Barbie. Teraz taką samą przyjemność sprawiłam mojej siostrzenicy. Kupiłam dla niej drewniany domek z drewnianymi mebelkami.