Dopiero kiedy byłam w ósmy miesiącu ciąży, zaczęłam przeglądać strony z mebelkami do pokoju dziecięcego. Wcześniej bałam się zapeszać, a wiadomo, że wybór mebli wcale nie jest taki prosty. Trzeba wybrać model, kształt, kolor i na dodatek wszystkie drobiazgi muszą do siebie pasować! Nie przypuszczałam, że to będzie takie wymagające zajęcie.

Wybrałam białe łóżeczko dla synka

bezpieczne łóżeczko niemowlęce białeOdkąd pamiętam, miałam smykałkę do tworzenia nowych aranżacji pokoi. Często zdarzało się nawet, że pomagałam swoim znajomym. Doradzałam im, jak można wykorzystać  w pełni przestrzeń. Tymczasem pokoik dla mojego synka nie mógł być zwyczajny. Pierwsze, co zakupiłam to bezpieczne łóżeczko niemowlęce białe. Dlaczego wybrałam teoretycznie jeden z najbardziej oklepanych kolorów? Każda odcień bieli kojarzy mi się przede wszystkim z niewinnością, a taki jest przecież każdy niemowlak! W związku z tym nie mogłabym wybrać inny kolor niż ten. Poza tym jest on chyba najbardziej uniwersalny i będzie pasował do wszystkiego. Ponadto, gdybym nie znała płci, to łóżeczko niemowlęce w białym kolorze idealnie by się sprawdziło w tym wypadku. Zwróciłam uwagę na to, czy można regulować poziomy wysokości, na którym znajduje się materac. Zauważyłam, że mogłam wybrać łóżeczko ze zdejmowanym bokiem, co moim zdaniem jest bardzo praktyczne, a z łóżeczka będziemy mogli dłużej korzystać. Dobre łóżeczka niemowlęce można dostać już od trzystu złotych, co moim zdaniem nie jest wysoka kwota.

W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych istnieje niezliczona opcja możliwości, dostępnych wzorów czy kolorów, więc naprawdę każdy jest w stanie wybrać odpowiednie mebelki dla swojego dziecka. Przy odrobinie szczęścia, a może umiejętnego szukania, można umeblować pokoik za nieduże pieniądze. Wystarczy odrobinkę cierpliwości i można wszystko znaleźć.