Na lojalność pracowników ma wpływ wiele czynników. Oczywiście po pierwsze jest to płaca i różne benefity pozapłacowe, ale do ich grona zalicza się także różne atrakcje proponowane przez firmę, m.in. wyjazdy firmowe. Im atrakcyjniejsze, tym pracownicy chętniej na nie jeżdżą i lepiej mówią o firmie.

Sposób na lojalność?

skuteczne wyjazdy integracyjneNajciekawsze wyjazdy integracyjne na pewno pomagają w znaczny sposób zwiększyć lojalność pracowników. Pokazują, że firma dba o nich i chce, aby wypoczęci i zrelaksowani wrócili do pracy. Takie wyjazdy sprzyjają także integracji pracowników, którzy potem tworzą skuteczniejsze i lepiej pracujące zespoły. Sposobem na skuteczne wyjazdy integracyjne są więc atrakcyjne lokalizacje (morze, góry) w kraju, a czasami nawet zagranicą. Ważne są warunki: dobry, ładny hotel, basen, bliskość plaży, miejsce od rekreacji. Wyjazd powinien także zapewniać atrakcje: możliwość zwiedzania okolicznych zabytków, ciekawe wycieczki, konkursy oraz oczywiście imprezę, Przy większych wyjazdach na wieczorną integrację zatrudnia się wodzireja i organizuje atrakcje dodatkowe, jak np. bar z egzotycznymi drinkami czy pokazy kuchni molekularnej. Taki wyjazd można także połączyć z częścią praktyczną – najczęściej jest to spotkanie przy okazji którego nagradza się najlepszych pracowników. Zresztą sam wyjazd może być nagrodą – jeśli odbywa się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji i zapewnia naprawdę wyjątkowe i nietypowe atrakcje. 

Wyjazd integracyjny to doskonała zabawa dla wszystkich pracowników. Jest też świetną okazją na zwiększenie ich lojalności wobec firmy i nagrodzenie za miesiące ciężkiej, efektywnej pracy. Dlatego powinien być jak najlepiej zorganizowany i ciekawy – tak, aby uczestnicy czuli się docenieni i czekali na następny z niecierpliwością.