Materiał powszechnie stosowany podczas zabiegów protetycznych. Najczęściej używany podczas wykonywania uzupełnień częściowych bądź całkowitych protezy. Bardzo plastyczny oraz wytrzymały, polecany jest przez specjalistów z dziedziny stomatologii estetycznej. Atrakcyjna cena akrylu to dodatkowy atut dla osób, które pragną odświeżyć wygląd protezy.

Nowoczesny materiał wykorzystywany w protetyce – akryl

protetyczny akryl Bardzo powszechny w gabinetach stomatologii estetycznej, polecany pacjentom z uwagi na dużą twardość oraz wytrzymałość. Idealnie sprawdza się jako materiał wykorzystywany podczas zabiegów protetycznych, umożliwia formowanie kształtów zębów. Dzięki dużej plastyczności, protetyczny akryl wykorzystywany jest w czasie uzupełniania protez. Stanowi również materiał stosowany podczas wykonywania protez. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, wykorzystane podczas produkcji akrylu, zapewniają protezom długi okres eksploatacji. Akryl protetyczny odznacza się dużą wytrzymałością na różnego rodzaju działania mechaniczne, które zachodzą podczas przegryzania oraz rozdrabniania pokarmu. Gabinety stomatologii estetycznej, podczas wykonywania reperacji protez bądź wykonywania protez od podstaw, produkty wyłącznie renomowanych producentów, o wysokiej jakości. Dodatkowo akryl protetyczny odznacza się dużą przylepnością oraz wysokim poziomem zachowywania koloru, co pomaga uniknąć przebarwień.

Nowoczesny produkt wykorzystywany w gabinetach stomatologi estetycznej, pozwala na uzupełnienie protez bądź ich wytworzenie. Z uwagi na dużą plastyczność oraz łatwość w formowaniu kształtu zęba, jest chętnie wykorzystywany przez protetyków. Nowoczesna technologia, zastosowana w procesie produkcji, wpływa na twardość akrylu oraz jego trwałość a także wysoką odporność na przebarwienia.