Pracownicy sklepów internetowych czy firm kurierskich doskonale wiedzą czym jest dobra taśma do pakowania, bo na co dzień z niej korzystają. W ofercie sklepów papierniczych znajdziemy mnóstwo modeli taśm, które nadają się do różnych pakunków.

Jak wyglądają taśmy do pakowania?

taśma pakowa z nadrukiemKoperty nie wymagają stosowania dodatkowego zamknięcia, ponieważ mają już klej na wewnętrznej stronie zakładki służącej do zaklejania. W przypadku pudeł kartonowych, dodatkowe zamknięcie jest konieczne, ponieważ karton si,ę otworzy, jeżeli nie będzie zaklejony. Pudło można bezpośrednio zakleić taśmą lub najpierw owinąć je folią stretch, a dopiero później zakleić taśmą. W przypadku firm, najlepsza będzie taśma pakowa z nadrukiem, który można samodzielnie zaprojektować. Wiele sklepów umożliwia klientom wykonanie takiej aplikacji na gładkiej taśmie, przez co staje się ona unikalna. Można ją traktować jako element reklamowy, ponieważ umieszczając na niej logo firmy, sprawiamy, że rozpoznawalność marki wzrasta, co przekłada się na większe zyski. Można także skorzystać z taśm z dedykowanymi nadrukami takimi jak: “Uwaga”, “Ostrożnie”, czy “Uwaga szkło”. Taka taśma z pewnością zwiększy bezpieczeństwo przesyłki, bo każdy kto przeczyta napis, będzie wiedział z czym ma do czynienia. Taśmy mają jeszcze różną wytrzymałość, gdyż są wykonane z kilku rodzajów materiałów i przede wszystkim mają inne kleje. Do lekkich paczek są polecane taśmy akrylowe, do opakowań przetrzymywanych w niskich temperaturach – kauczukowe, a do ekstremalnie ciężkich paczek – solventowe.

Taśma do pakowania przede wszystkim ma zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniami i otwarciem w trakcie transportu, ale może być także tanią formą reklamy. Umieszczenie na niej loga kosztuje zaledwie kilkadziesiąt groszy więcej od modelu bez nadruku.