Zdrowa dawka ruchu to źródło niewyczerpalnej energii i dobrego samopoczucia. Zmiana codziennych przyzwyczajeń i ograniczenie niezdrowych przekąsek w diecie może stać się przyczyną poprawy funkcjonowania naszego organizmu. Sport, więcej snu i zdrowe menu, a nasze ciało zacznie się zmieniać. Już nawet zwykły spacer może wiele zmienić i stworzyć warunki, w których nasz organizm zaczyna czuć się znacznie lepiej.

Podeprzyj się kijkami 

kijki do nordic walkingCodzienny spacer, wyjście z psem czy rower to okazja do dotlenienia organizmu i rozruszania zastałych stawów. Jednak każda dyscyplina sportu może nieść ze sobą ryzyko kontuzji czy urazu. Musimy być na to przygotowani i pamiętać o podstawowych zasadach, dzięki którym zabezpieczymy się przed bolesnymi pomyłkami. Możemy na przykład wykorzystać kijki do nordic walking. To one pozwalają nam spacerować w szybkim tempie, a przy tym zaangażować znacznie więcej partii mięśni naszego ciała w sam ruch. Takie kijki działają więc dwojako. Z jednej strony stabilizują nasze ciało i każdy krok, a dzięki temu ograniczają ryzyko nieprzyjemnej kontuzji. Z drugiej strony angażują dodatkowo mięśnie ramion, pleców i tułowia. Każdy krok jest znacznie bardziej wymagający dla naszego ciała, a co za tym idzie, przynosi dużo większe efekty. Poprawa kondycji, wzmocnienie mięśni i lepsze samopoczucie to tylko część zbawiennego wpływu energicznego spaceru na ciało. Jednak najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa oferowane nam przez podporę w postaci kijków.

Zmieńmy swoje przyzwyczajenia, a odczujemy diametralną zmianę. Ciało zacznie młodnieć, a umysł wracać na swoje dawne tory. Każdy krok spaceru, każdy kilometr na rowerze to nowa energia, która pozwala nam żyć i z uśmiechem radzić sobie z codziennością. Zmieńmy coś dla siebie.