Mam rodzinę, która dużą wagę przywiązuje do szczegółów. Ja jestem trochę inna i dlatego nie zawsze jestem rozumiana, ale sama też nieraz nie potrafię zrozumieć poziomu drobiazgowości niektórych członków mojej rodziny.

Ozdobna zabudowa w kuchni

zabudowa kuchenna na wymiar wykonywana w LubinieMoja mama uważa na przykład, że każde świecidełko, jakie powiesi w kuchni daje jakiś świetny efekt. Mnie zaś mdli, kiedy widzę tak dużą ilość bibelotów. Aktualnie moja rodzina rozmyśla nad zakupem nowej zabudowy, bo stara już jest poważnie zniszczona. Obawiam się już jak ona będzie wyglądać. Na szczęście jestem na etapie wyprowadzania się z domu. Ja jednak wolałabym, aby zabudowa kuchenna na wymiar wykonywana w Lubinie, była prosta i taka, że do wszystkiego będzie pasować. Nie wiem jednak co postanowi mama, a to ona ma decydujący głos w sprawie wystroju w moim rodzinnym domu. Martwię się, żeby zabudowa w kuchni nie była zbyt ozdobna, bo to niestety może się prezentować po prostu kiczowato. Jeśli tak miałoby później zostać na lata, to bym się chyba załamała. Każde odwiedziny w domu i patrzenie na byle jaką zabudowę. Postaram się przekonać mamę, aby owszem, zabudowa była kolorowa, ale nie we wszystkich kolorach tęczy jak na wstępie sobie wymyśliła. Przecież mieszkanie nie ma wyglądać jak u wróżki. Rodzice goszczą dość wielu ludzi, a oni na pewno pomyślą sobie, że to przesada. Z jednej strony rozumiem, że w domu dobrze powinni się czuć przede wszystkim mieszkańcy, ale czy nie mogą się czuć dobrze w bardziej stonowanych wnętrzach. Mam nadzieję, że mój głos tym razem będzie coś znaczył dla mojej mamy.

W zakresie wystroju wnętrz nigdy nie miałam zbyt wiele do powiedzenia. Nawet naklejenie plakatu na ścianę musiałam przez długi czas kiedyś konsultować z mamą i nie udało się jej przekonać. Teraz jestem jednak starsza i może mnie trochę posłucha.