Korzystanie z wentylacji mechanicznej ma sporo zalet. Na pewno wśród nich należy wyróżnić uzyskanie potrzebnej ilości powietrza. Wentylując pomieszczenie naturalnie, np. przez otwarte okno, nigdy nie można kontrolować tego, ile powietrza dostanie się do środka pomieszczenia.

Skuteczność wentylacji mechanicznej i odzysk ciepła

wentylacja mechaniczna oferowana w PoznaniuTworzą się przeciągi, czasem jest za zimno, a kiedy pogoda jest bezwietrzna – w pomieszczeniu i tak jest gorąco. W rekuperacji mechanicznej nie ma tego problemy, bo można regulować potrzebną ilość powietrza. Kolejną zaletą stosowania wentylacji mechanicznej jest to, że jest ona niezależna od czynników atmosferycznych. Niezależnie czy na zewnątrz będzie padał deszcz, śnieg, będzie wichura, upał – wentylacja zawsze będzie spełniać swoją rolę tak samo. W wentylacji mechanicznej można też kontrolować i regulować powietrze, które dopływa do pomieszczenia. Są różne poziomy wentylowania pomieszczeń – im nowocześniejsze urządzenie, tym więcej takich poziomów. Skuteczność wentylacji mechanicznej jest bardzo duża. Po włączeniu wentylacji wystarczy trochę odczekać, aby przekonać się, że to naprawdę działa i poczuć znaczną różnicę. W rekuperacji istnieje nawet możliwość odzysku ciepła, co jest kolejną zaletą. Taka wentylacja mechaniczna oferowana w Poznaniu to na pewno dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć rekuperację pod kontrolą. Mimo wszystko wentylacja mechaniczna posiada też swoje wady. Będzie ona działać nieprawidłowo, jeśli rekuperatory zostaną źle dobrane. Ponadto wentylacja nie działa dobrze, jeśli cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu jest nieodpowiednia.

Długość przewodu wentylacyjnego do jego przekroju musi być właściwy! Inaczej wentylacja znowu nie będzie poprawnie działać. Firma musi dobrze oszacować przepływ powietrza przez kanały wentylacyjne.