Dzianiny dresowe w obecnych czasach znajdują się w każdej szafie. Niezależnie czy szafa ta należy do małego dziecka, nastolatka, kobiety czy mężczyzny. Niegdyś nieco lekceważona , traktowana po macoszemu. Kojarzona tylko i wyłącznie ze stylem „dresowym” dziś znajduje uznanie i o wiele szersze zastosowanie .

Jedna dzianina dresowa pętelka, nieograniczone możliwości

dresówka pętelkaJednym z dwóch rodzajów dzianin dresowych jest dresówka pętelka.Charakteryzuje się tym, że na lewej stronie zamiast puszystego meszku ma splot nitek wyglądający jak pętelki. Nie ujmuje to jej bynajmniej miękkości  ani delikatności. Zdecydowanie za to nadaje większej wytrzymałości i utrzymuje tkaninę w lepszej dyscyplinie co znacznie ułatwia szycie. Tkana zwykle z naturalnej bawełny z dodatkiem materiału elastycznego np. elastanu lub lycry. Taki skład gwarantuje przyjemne i funkcjonalne użytkowanie. Komfort i wygodę. Ubrania są przyjemne w dotyku i dają naszej skórze możliwość oddychania . Dodatek włókna elastycznego sprawia, że  ubrania się doskonale dopasowują i maja mniejszą tendencję do wypychania. Różna gramatura, wzory i kolory dają szerokie możliwości  zastosowania również  poza przemysłem ubraniowym.  Pięknie prezentują się wykonane z niej artykuły dekoracyjne do domu jak na przykład poszewki na poduszki, narzuty i kapy. Często sięgają po ten rodzaj dzianiny także osoby , zajmujące się rękodziełem.  Wyczarowuje się z niej przecudne pluszowo- dresowe zabawki i przytulanki.

Dla osób kreatywnych dzianina  dresowa pętelka może stanowić niewyczerpane źródło  inspiracji i możliwości. Bardzo prosto i łatwo przywraca się jej czystość i świeżość.  Przy odpowiednim procesie prania nic złego się z nią nie dzieje. Nie kurczy się , nie odbarwia, co daje naszym ulubionym ubraniom i rzeczom z niej wykonanym długą żywotność i możliwość cieszenia naszych oczu.