Dziś na tapecie spieki kwarcowe. Są one wykonane z naturalnych materiałów, nie emitują szkodliwych substancji do środowiska, a dodatkowo spieki mogą zostać zmielone i poddane recyklingowi.  Obecnie dzięki bardzo rozwiniętej technologii płyty, które powstają są idealnie gładkie, równe.

Możliwości spieków kwarcowych

montaż spieków kwarcowychWykorzystywane technologie tworzą produkty łatwe w utrzymaniu czystości, a także odporne na mróz, deszcz czy promienie słoneczne. Jeśli chodzi o montaż spieków kwarcowych należy zwrócić uwagę na to, że jest to naprawdę bardzo wymagający proces, niezbędna jest tutaj praca fachowca. Spieki kwarcowe mogą być zastosowane na kilka sposobów. Mogą być stosowane wewnątrz jak i na zewnątrz, w każdym przypadku świetnie się spisując. W naszych domach możemy je wykorzystać jako wyjątkową podłogę, posadzkę, ze spieków możemy stworzyć blat na przykład w łazience. Na zewnątrz z powodzeniem stosowane są jako elewacja. Ze spieków kwarcowych mogą powstać nawet wyjątkowe meble. Tak więc to bardzo wszechstronny materiał. Spieki kwarcowe powstają w wyniku mielenia, prasowania, wypiekania w specjalnych piecach, dlatego są one wyjątkowo odporne. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych kolorów wzorów, w zależności od naszych upodobań, od aranżacji pomieszczenia, w którym ma zostać założona posadzka czy blat, wybierzcie coś dla siebie. To dość nowe rozwiązanie, jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości nie za bardzo wiecie na co się zdecydować, koniecznie poproście o pomoc producenta, lub zaczerpnijcie inspiracji z magazynów lub internetu.

Aby wykonać montaż spieków kwarcowych poprawnie i prawidłowo niezbędna jest wiedza i doświadczenie. Poszukujcie więc fachowca, za którym stoją lata praktyki. Zapoznajcie się z portfolio takiej osoby, przejrzyjcie prace które wykonał, jeśli jest prężnie działający z pewnością ma stronę internetową.