Gdzie najczęściej możemy spotkać panele szklane? Panele są najczęściej wykorzystywane w aranżacji i dekoracji wnętrz. Możemy zastosować je na przykład jako szkło do kuchni, gdzie będzie alternatywą dla płytek ceramicznych często umieszczanych nad blatem kuchennym. Jest także ciekawym rozwiązaniem do toalet i łazienek, może stanowić element dekoracyjny i praktyczny, ze względu na łatwość utrzymania w czystości szkła.

Panele szklane to gwarancja nowoczesnej aranżacji wnętrza, którą można dowolnie spersonalizować.

panele szklaneSzkło laminowane spotykamy w barach i restauracjach jako dekoracje ścian, przeszklenia, dają nowoczesny i niepowtarzalny wygląd. Panele szklane w przestrzeniach biurowych możemy spotkać w postaci przeszklenia, parawanów czy okładzin ściennych, nadają wnętrzu lekkości. Od jakiegoś czasu producenci mebli zaczęli zastępować szkłem standardowe fronty czy blaty szafek kuchennych, ponieważ panele szklane stanowią nowoczesny i niebanalny sposób dekoracji. Można je spotkać dosłownie wszędzie, jako alternatywa dla typowego wykończenia basenów, saun czy elementów elewacji budynków, a także w aranżacji wnętrz, w meblarstwie, w budynkach użytku publicznego. Szkło daje możliwości zastosowania różnorodnych elementów dekoracyjnych dzięki temu otrzymujemy niepowtarzalny, spersonalizowany produkt końcowy. Jest sporo zalet zastosowania szkła w aranżacji wnętrz. Jedną z nich jest wysoka jakość obrazu, a także bezpieczeństwo. Możemy również wybierać element dekoracyjny spośród wielu możliwości takich jak własne zdjęcia, grafiki, teksty, rysunki, tapety. Szkło laminowane montuje się wewnątrz, ale też i na zewnątrz budynku. Ważną zaletą jest szybki montaż szkła dekoracyjnego a także jego wyjątkowość, to właśnie dzięki sporemu wyborowi elementów dekoracyjnych mamy możliwość stworzenia spersonalizowanego produktu dla konkretnego projektu czy osoby. Atutem jest też trwałość obrazu.

Podsumowując – mamy wiele możliwości zastosowania: szkło w kuchni i łazience, w meblarstwie, aranżacji wnętrz, w przestrzeniach użytku publicznego i pomieszczeniach biurowych, w saunach, basenach, jako elementy elewacji budynków, jako balustrady, parawany i innego rodzaju przeszklenia.